Oțelul câștigă în minutul 90 și se califică în finala Cupei României

Oțelul Galați s-a calificat în finala Cupei României după ce a învins U Cluj cu un gol marcat în minutul 90.

Formația antrenată de Dorinel Munteanu a învins U Cluj cu 2-1, într-un meci la care au asistat 9.000 de spectatori.

Gălățenii au început mai bine, iar Cissé a deschis scorul în minutul 12 după o fază fixă executată de Bodisteanu.

Dan Nistor a egalat din penalty în prelungirile primei reprize, dar gălățenii au avut ultimul cuvânt.

Ali Malle a profitat în minutul 90 de o fază confuză și a trimis în plasă lângă Chipciu după o fază fixă. Tot Malle a ratat un penalty la ultima fază.

Oțelul o va întâlni în finală pe divizionara secundă Corvinul Hunedoara. Pentru gălățeni e a doua finală, după cea din 2004, pierdută cu Dinamo.

Finala Cupei României va avea loc pe 15 mai, pe stadionul Municipal din Sibiu.