Notele primite de Ianis Hagi după partida terminată la egalitate de Rangers în Scoția

Mijlocașul român de 22 de ani Ianis Hagi și-a demonstrat din nou forma sa foarte bună în egalul obținut de Rangers cu cei de la Hearts, scor 1-1, în runda curentă din Scottish Premiership.

Chiar și în ciuda acestui egal, românul a reușit totuși să se facă remarcat, primind note bune din partea jurnaliștilor din Albion.

Ianis Hagi, titular pentru Rangers: Cum a jucat fotbalistul român

Ianis a fost titular și a evoluat 75 de minute în această partidă, contribuind la faza golului marcat de Glasgow, în minutul 40, gol marcat de Lundstram.

Rangers a fost egalată în minutul 90, prin golul lui Halkett.

Ianis Hagi 2021 - Magic Goals/Skills/Assists | Welcome to Sevilla?!

Conform celor de la SofaScore, Hagi a avut peste 85 la sută din pase reușite, primind o notă de 7,2. De asemenea, publicația RangersReview l-a notat cu 7 pe român, în timp ce cunoscutul ziar The Scotsman i-a oferit chiar nota 8, făcându-i și o scurtă caracterizare: "a fost cu siguranță cel mai bun jucător din atacul lui Rangers și poate cel mai bun de pe teren. A fost o amenințare constantă înainte de a fi schimbat, în minutul 75".

Echipa lui Steven Gerrard este pe locul 1 în Scoția cu 20 de puncte, unul peste Hearts.