Notele primite de Cicâldău și Moruțan după meciul spectaculos din Europa League

Alexandru Cicâldău a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren la meciul Galatasaray Istanbul – Olympique Marseille, scor 4-2.

Fostul jucător al Universitații Craiova a deschis scorul în minutul 12 și a primit nota 7.8 din partea site-ului whoscored.com.

În schimb, Olimpiu Moruțan a avut o evoluție ștearsă, fiind notat cu 6.0.

Alexandru Cicâldău a început titular și a marcat un gol în meciul pe care Galatasaray Istanbul l-a câștigat cu Olympique Marseille în Grupa E din Europa League.

Olimpiu Moruțan a luat loc pe banca de rezerve, fiind introdus pe teren în minutul 51, chiar în locul lui Cicâldău.

Cu succesul din meciul cu Marseille, gruparea turcă și-a asigurat biletele pentru faza următoare a competiției.