Nota primită de Tătărușanu după ce a încasat trei goluri de la Chelsea în Liga Campionilor

Ciprian Tătărușanu a fost titular în meciul pe care echipa sa, AC Milan, l-a pierdut categoric cu Chelsea Londra, scor 3-0, în etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor.

Goalkeeperul român a avut câteva intervenții bune în prima repriză, însă a încasat trei goluri și a primit nota 5.5 din partea site-ului tuttomercatoweb.com.

"Acolo unde poate, ajunge. Mai ales în prima repriză, când a intervenit la trei acțiuni periculoase de atac ale lui Chelsea. La goluri nu are vină, dar se apleacă de trei ori pentru a scoate mingea din poartă", notează sursa citată.

Cea mai mică notă a meciului a primit-o James de la Chelsea, în timp ce la polul opus s-au aflat Ballo-Toure, Tomori și De Ketelaere, cu 4.5.

Fofana (min.24), Aubameyang (min.56) și James (min.61) au marcat golurile întâlnirii de la Londra.

3 este locul ocupat de AC Milan în Grupa E a Ligii Campionilor, cu 4 puncte strânse în trei runde.