Nota primită de Stanciu după evoluția din meciul cu Arsenal

Nicolae Stanciu a avut o prestație modestă în manșa secundă a întâlnirii dintre Slavia Praga și Arsenal Londra din cadrul sferturilor de finală ale Europa League.

Mijlocașul român a început meciul ca titular, dar a fost înlocuit la pauză.

5 este nota primită de Stanciu pentru cele 45 de minute jucate, în care n-a reușit să se remarce.

"E cel mai talentat jucător al gazdelor, dar nu a reușit nimic. A fost înlocuit la pauză după o evoluție dezamăgitoare", notează Tuttomercatoweb.com.

După 1-1 în tur la Londra, Slavia Praga a suferit o înfrângere drastică în returul de pe teren propriu cu Arsenal, scor 0-4.

În semifinalele Europa League se vor întâlni Arsenal - Villarreal și Manchester United - AS Roma.