Nota primită de Ianis Hagi după victoria lui Rangers din Cupa Ligii Scoției

Ianis Hagi este lăudat după evoluția avută în meciul dintre Rangers și Dunfermline, scor 5-0, din optimile de finală ale Cupei Ligii Scoției.

Internaționalul român a marcat un gol și a oferit o pasă de gol, fiind notat cu 8 de site-ul Glasgow Times.

"Ianis a arătat cel mai bun fotbal al lui, cu o primă atingere uimitoare și o viziune excelentă la golul marcat de Wright. A și marcat cu o lovitură de cap", notează sursa citată.

Ianis i-a pasat decisiv lui Wright în minutul 17, pentru ca două minute mai tărziu să înscrie cu o lovitură de cap.

Celelalte goluri ale lui Rangers au fost marcat de Lundstram (min.3) și Roofe (min.33 și 58).

Ianis a fost înlocuit în minutul 70 cu Arfield.