Nota primită de Ianis Hagi, după evoluția bifată pentru Rangers în Cupa Scoției

Glasgow Rangers s-a calificat sâmbătă în sferturile de finală ale Cupei Scoției, după un meci în care Ianis Hagi a apărut după mult timp pe teren și a bifat chiar 34 de minute.

Rangers a învins-o pe Morton cu scorul de 2-1, iar antrenorul Michael Beale l-a introdus pe teren în minutul 57 pe Hagi, ratând și o ocazie imensă de gol în minutul 70, când, singur, din 7 metri, a șutat puternic, dar portarul lui Morton a scos mingea de sub bara transversală.

”Nu a intrat cu adevărat în joc, dar a fost cât pe ce să înscrie cu un șut frumos cu stângul”, au notat jurnaliștii scoțieni de la ibroxnews.com, care l-au notat cu 5.

În acest sezon, Hagi mai bifase doar 12 minute în partida de Champions League cu elvețienii de la Servette Geneva.

HIGHLIGHTS | Rangers 2-1 Greenock Morton | Beale's men progress in Viaplay Cup with comeback win

S-a discutat foarte mult în această vară de o posibilă plecare a lui Ianis de la gruparea scoțiană, românul de 24 de ani fiind cotat în prezent la suma de 4 milioane de euro.