Nota 4 pentru Ianis Hagi, care este pus la zid de presa din Scoția

Ianis Hagi a dezamăgit în partida pe care Rangers a disputat-o la Livington, scor 0-0, iar presa din Scoția nu-l iartă pe internaționalul român.

Fotbalistul transferat de la Genk a început meciul ca titular, dar a fost schimbat după numai 58 de minute, având o evoluție ștearsă.

4 este nota pe care site-ul rangernews.uk i-a acordat-o lui Ianis pentru prestația din meciul disputat duminică.

"Câteva mici sclipiri în prima repriză, dar nu îndeajuns pentru internaționalul român care a fost înlocuit cu Kemar Roofe la 10 minute de la startul reprizei secunde", scrie sursa citată.

Tot 4 a primit și Scott Arfield, cei doi fiind considerați cei mai slabi jucători ai lui Rangers din meciul cu Livington.

3,4 milioane de euro a plătit Rangers pentru a-l aduce pe Ianis Hagi de la Genk.

Vezi și: Prim pas greșit pentru Rangers, într-un meci în care Ianis Hagi a dezamăgit