Mihăilă și Man au jucat sâmbătă pentru Parma

Valentin Mihăilă și Dennis Man au jucat sâmbătă pentru Parma în remiza de la Spezia, scor 2-2.

Fostul jucător al Universității Craiova a început meciul ca titular și a fost extrem de activ, irosind mai multe ocazii importante.

De partea cealaltă, Man a fost introdus pe teren în minutul 79, chiar în locul lui Mihăilă, însă n-a reușit să se facă remarcat în puținele minute avute la dispoziție.

Golurile întâlnirii au fost marcate de Gyasi (min.52 și 77) pentru gazde, respectiv Karamoh (min.17) și Hernani (min.25) pentru oaspeți.

În clasament, Parma a ajuns la 15 puncte strânse în 24 de runde și rămâne pe penultimul loc.

8.5 milioane de euro a plătit Parma în vara lui 2020 pentru transferul lui Mihăilă, în timp ce pe Man l-a achiziționat în iarnă de la FCSB, în schimbul a 13 milioane de euro.