Mihăilă a strălucit din nou la Parma, dar italienii au făcut încă un pas greșit în Serie B

Parma face încă un pas greșit în divizia secundă a campionatului italian de fotbal, o remiză albă cu cei de la Monza.

Este a treia remiză consecutivă pentru echipa românilor Man și Mihăilă, 0-0 cu Monza, un meci însă presărat de multiple ocazii ale cruciaților.

Mihăilă a fost aproape de gol chiar în minutul 10, când ​a ratat o șansă importantă, dar și în minutul 29. De cealaltă parte, Man, revenit în lotul lui Enzo Maresca după infecția cu noul coronavirus, a ratat o șansă de gol în minutul 35.

Tot Mihăilă, ex-mijlocașul craiovean, a mai ratat o bună ocazie de a marca în partea secundă, iar Monza a rămas din minutul 60 și în zece oameni, dar fără vreun rezultat pe tabelă.

Man a fost pe teren 83 de minute și a fost notat de site-ul SofaScore cu 7,2, în timp ce Valentin Mihăilă a tras șapte șuturi la poartă, primind tot o notă de peste 7.

Parma este pe locul 12 în Serie B, cu 10 puncte.