Mihăilă a marcat pentru Parma. Man a ieșit accidentat

Valentin Mihăilă a marcat un gol în meciul pe care Parma l-a pierdut, sămbătă seara, cu Crotone, scor 3-4.

Fotbalistul adus de la Universitatea Craiova a fost titular și a înscris golul de 3-3 în minutul 55, cu un șut din centrul careului.

Dennis Man a început și el meciul ca titular, dar a acuzat o întindere și a fost schimbat în minutul 20.

Hernani (min.29) și Gervinho (min.49) au marcat celelalte goluri ale gazdelor.

De partea cealaltă, pentru Crotone, ultima clasată în Serie A, au punctat Magallan (min.14), Simy (min.42 și 69, al doilea din penalti) si Ounas (min.45+1).

Cu această înfrângere, Parma s-a condamnat practic la retrogradare, aflându-se la 11 puncte distanță de ultimul loc care asigură rămânerea în Serie A, cu doar cinci meciuri rămase de disputat din sezon.

4 goluri a marcat Mihăilă în acest sezon pentru Parma, 3 în Serie A și unul în Cupa Italiei.