Mihaela Buzărnescu a reușit surpriza la Miami

Mihaela Buzărnescu s-a calificat, marți dimineața, în turul doi al calificărilor de la Miami, după o victorie neașteptată.

Miki a trecut de Leylah Annie Fernandez (locul 72 WTA), care săptămâna trecută a câștigat turneul de la Monterrey fără să piardă vreun set.

6-4, 6-2 a fost scorul cu care jucătoarea noastră s-a impus la capătul unui meci care a durat o oră și 23 de minute.

În ultima rundă a calificărilor, Mihaela Buzărnescu (locul 137 WTA) o va înfrunta pe nemțoaica Anna-Lena Friedsam.

Tot în calificările de la Miami, Monica Niculescu s-a văzut nevoită să abandoneze din cauza unor probleme medicale în setul doi al disputei cu Liudmila Samsonova, la scorul de 6-2, 0-4.

Simona Halep, Sorana Cîrstea și Irina Begu sunt direct pe tabloul principal al competiției din Florida.