Mesajul ferm transmis de antrenorul lui Alaves după penalty-ul ratat de Ianis Hagi

Ianis Hagi a ratat un penalty în partida pe care Alaves a câștigat-o contra celor de la Almeria în La Liga.

Fotbalistul român a trimis peste poartă în finalul primei reprize, însă a fost apărat de antrenorul Luis García, care a menționat că are încredere în el.

"E adevărat că am ratat trei penalty-uri sezonul acesta, dar am câștigat toate acele trei meciuri. Din acest motiv le vom uita repede, dar sunt trei penalty-uri pe care nu ne permitem să le ratăm.

Trebuie să ne reglăm tirul, iar Hagi le bate spectaculos. Dacă ați vedea la antrenamente modul în care bate… Dar, de data aceasta, a executat prost", a spus Garcia.

Fotbalistul român a luat mingea și a cerut să execute în prelungirile primei reprize, când scorul era 0-0.

Ianis a șutat însă puternic peste poartă și apoi și-a pus mâinile în cap când și-a dat seama ce a făcut.

El a fost scos de pe teren în minutul 67, după ce nu s-a mai remarcat cu nimic.

Fotbalistul român rămâne cu 2 goluri marcate pentru Alaves, după ce la mijlocul săptămânii a punctat în Cupa Spaniei.

Alaves a câștigat în cele din urmă cu 1-0 după golul marcat de Sedlar în minutul 79.