Meci nebun pentru Marius Șumudică în Turcia

Marius Șumudică a avut parte, duminică seara, de o partidă nerecomandată cardiacilor.

Echipa antrenată de tehnicianul romăn, Gaziantep FK, a remizat pe terenul lui Galatasaray, scor 3-3.

Golul egalizator al oaspeților a venit în minutul 90+14, dintr-o lovitură de la 11 metri transformată de Alexandru Maxim.

Meciul a fost unul extrem de tensionat, de la gazde fiind eliminat Ahmet Calik, în minutul 56.

Golurile lui Galatasaray au fost marcate de Radamel Falcao (min.36), Younes Belhanda (min.40) și Sofiane Feghouli (min.66).

Pentru formația antrenată de Marius Șumudica au mai punctat Papy Djilobodji (min.17) si Patrick Twumasi (min.78).

În minutul 90+4, Gaziantep a avut un gol anulat lui Kayode pentru un fault în atac.

La Gaziantep, jucătorii romăni Alexandru Maxim și Alin Toșca au fost integraliști.

9 e locul ocupat de Gaziantep FK în clasamentul primei ligi de fotbal din Turcia.