Meci nebun în Italia, între AC Milan și Juventus

AC Milan și Juventus au oferit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului din Serie A.

„Rossonerii” s-a impus cu 4-2 după ce au fost conduși cu 0-2, toate golurile fiind marcate după pauză!

"Bătrâna Doamnă" a marcat două goluri imediat de la ieșirea de la cabine, prin Rabiot (min.47) și Cristiano Ronaldo (min.53).

Trupa antrenată de Stefano Pioli a avut nevoie, însă, de doar 5 minute pentru a întoarce scorul.

Ibrahimovic (min.62 - penalti), Kessie (min.66) și Rafael Leao (min.67) au dus-o pe Milan în avantaj, pentru ca Rebic (min.80) să stabilească rezultatul final.

În ciuda acestei înfrângeri, Juventus păstrează un avans liniștitor în fruntea clasamentului, de 7 puncte.

De partea cealaltă, AC Milan a urcat pe poziția a 5-a, cu 49 de puncte.