Meci nebun în Italia: Chiricheș l-a făcut pe Cristiano Ronaldo să-și pună mâinile în cap

Juventus a făcut un nou pas greșit în Italia, iar lupta pentru titlu se încinge cu cinci etape rămase până la finalul sezonului.

Campioana din ultimele 8 sezoane a remizat, scor 3-3, pe terenul lui Sassuolo, în etapa a 33-a din Serie A.

Juventus avea 2-0 după primele 12 minute, însă gazdele au întors rezultatul în doar câteva minute.

La Sassuolo, Vlad Chiricheș a fost titular și a avut o intervenție fantastică în prelungirile primei reprize, la un șut al lui Cristiano Ronaldo, după care starul portughez și-a pus mâinile în cap.

Internaționalul român a stat pe teren până în minutul 75, când a fost înlocuit cu Marlon.

6 e nota primită de Vlad Chiricheș după prestația din meciul cu Juventus.

Golurile meciului au fost marcate de Djurici (min.29), Berardi (min.51) și Caputo (min.54) pentru gazde, respectiv Danilo (min.6), Higuain (min.12) și Alex Sandro (min.64).

În frnutea clasamentului din Italia, Juventus are un avans de 7 puncte peste Atalanta, însă Inter poate urma pe locul doi dacă învinge joi seara la Spal, venind la doar 6 puncte în spatele liderului.