Marius Șumudică a fost umilit de Galatasaray în Turcia

Gaziantep, formație antrenată de românul Marius Șumudică, a fost umilită de Galatasaray în prima etapă a noului sezon din campionatul turc de fotbal.

Scorul a fost 3-1 pentru trupa lui Fatih Terim, care conducea încă de la pauză cu scorul de 3-0, după golurile marcate de Falcao din penalti, Kilinici și apoi iarăși Falcao.

Ribeiro a redus din handicap puțin după pauză, în minutul 53.

Şumudică i-a trimis în teren pe Alex Maxim şi Junior Moraes, dar Alin Toşca nu a fost în lot. Maxim a jucat doar 70 de minute la oaspeți.

Șumudică prezintă motivul pentru care Hagi a demisionat de la Viitorul

Echipa lui Șumudică nu a mai avut forța să mai marcheze și după minutul 53, iar partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, una total meritată.

Galatasaray: Fatih – Omar, Luyindama, Marcao, Saracchi - Taylan - Feighouli, Arda Turan, Blhanda, Emre Kilinc - Falcao.

Gaziantep: Guvenc – Ceylan, Djilobodji, Biyik, Junior Morais -  Aktaș, Sousa-  Ozer, Maxim, Vural - Andre Felipe.

Iată și alte știri interesante despre Marius Șumudică în Turcia, la Gaziantep, pe SpotMedia.ro: