Louis Munteanu primește interzis la FCSB în urma unei decizii surprinzătoare: „Nu are ce căuta aici!”

Louis Munteanu primește interzis la FCSB în urma unei decizii surprinzătoare: „Nu are ce căuta aici!”
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

FCSB a fost timp de mult timp interesată, în special vara trecută, înainte de afacerea Daniel Bîrligea, de aducerea la club a atacantului Louis Munteanu, fost jucător la Farul și Fiorentina.

Fostul golgheter al formației lui Gică Hagi a fost achiziționat până la urmă de CFR Cluj, care le-a plătit florentinilor suma de 2,4 milioane de euro. De atunci, el a oferit multe declarații contra celor de la FCSB, contra patronului Gigi Becali, bucurându-se de fiecare dată că nu a ajuns la București, marcând chiar de mai multe ori contra campionilor.

Iar acum, Gheorghe Mustață, liderul galeriei campioanei, a vorbit despre interesul pentru Louis Munteanu și Alex Mitriță. Și spune că nu dorește sub nicio formă ca la vară, Munteanu să ajungă la roș-albaștrii:

„Nu. 100% vă spun. Aceste transferuri nu sunt realizabile. Louis Munteanu nu are cum să vină la FCSB niciodată. A făcut niște gesturi în urmă cu ceva vreme. Nu are ce căuta aici. Mitriță nu trădează Craiova. Vă spun 100%. Asta e părerea mea. Mitriță nu va juca în România decât la Craiova. De la Dinamo? Eu nu cred că Dinamo îi dă pe Politic și pe Boateng, pentru că au nevoie de ei. La anul, campionatul o să fie și mai strâns. Miza este mare acum pentru patroni. Și de la CFR, și de la Rapid. Sunt echipe puternice. Eu cred că în campionatul viitor va fi și mai greu”, a explicat Gheorghe Mustață, liderul galeriei FCSB, în direct la emisiunea Fanatik Superliga.

Becali a declarat recent că și i-ar dori în lot pe Munteanu, Mitrita, Politic sau Boateng, ultimii doi fiind legitimați la marea rivală Dinamo.

D.A.


Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri din fotbal!