Liverpool, eliminată și din Cupa Angliei, continuă sezonul dezastruos

Liverpool continuă un sezon de coșmar și tocmai a fost eliminată și din Cupa Angliei.

La capătul unei partide dramatice, cormoranii, foști campioni ai Angliei, au fost eliminați în 16-imile de finală ale FA Cup de către Brighton, scor 1-2. Golul victoriei a venit în minutele de prelungire prin Mitoma.

Este al 3-lea obiectiv pe care LFC îl ratează în acest an, după titlu, Cupa Ligii, iată că acum vine și Cupa Angliei, competiție în care era deținătoarea trofeului.

Liverpool a condus cu 1-0, gol marcat de Elliott, minutul 30, însă Brighton, echipa antrenată de fostul jucător de la CFR Cluj, italianul De Zerbi, a întors jocul, prin goluri marcate de Dunk și Mitoma, ultimul în minutul 92.

Liverpool este a 4-a mare forță a Angliei care a părăsit competiția, după Arsenal, Chelsea sau Newcastle.

Vineri, Arsenal pierdea în derbiul cu Man.City din 16-imi, scor 0-1.