CFR Cluj învinge FCSB la penaltiuri și câștigă Supercupa României

CFR Cluj a câștigat Supercupa României după ce a învins FCSB la loviturile de departajare, scor 4-1. Pe durata timpului regulamentar, scorul a fost 0-0.

În prima repriză, FCSB a avut mai mult posesia, dar CFR Cluj a fost echipa mai periculoasă.

2021 vine cu discounturi de până la 50% la principalele categorii de produse și servicii de care afacerea ta are nevoie. Obține oferta AICI!

Mai întâi Rondon a tras în plasa laterală în minutul 27 dintr-o poziție bună, pentru ca Debeljuh să reia în transversală în minutul 35.

La pauză, FCSB a scos 5 jucători și a băgat fotbaliști care au evoluat mai puțin.

Drept urmare, CFR Cluj a dominat categoric partea secundă, în care a avut multe ocazii de a marca.

De asemenea, în minutul 54 a fost și cea mai controversată fază a meciului, la o minge scoasă de Vlad. Reluările nu au demonstrat dacă mingea a trecut complet de linia porții.

CFR nu a reușit să înscrie, iar meciul s-a decis în cele din urmă la loviturile de departajare.

Ardelenii au obținut așadar victoria, după ce Perianu și Șut de la FCSB au ratat.

CFR Cluj - FCSB 0-0 (timp regulamentar)

Scorul la loviturile de departajare: 4-1

4-1: Camora marchează și CFR Cluj câștigă Supercupa!

3-1: Șut ratează pentru FCSB!

3-1: Chipciu punctează pentru CFR Cluj.

2-1: Perianu de la FCSB trage în bara laterală!

2-1: Păun marchează pentru CFR Cluj.

1-1: Radunovic marchează pentru FCSB.

1-0: Rondon înscrie pentru CFR Cluj.

90+3 - Finalul timpului regulamentar! Vom avea lovituri de departajare!

90 - 3 minute de prelungiri.

88 - Șut reia periculos cu capul, mingea e scoasă de Arlauskis de lângă bară!

85 - Nedelcu vede cartonașul galben.

83 - Schimbare CFR Cluj: Sigurjonnson intră în locul lui Soares.

76 - Ben Youssef reia pe spate, dar mingea trece peste poartă!

72 - Schimbări CFR Cluj: Păun, Ciobotariu și Chipciu intră în locul lui Manea, Costache și Debeljuh.

68 - Deac trage din marginea careului, dar Vlad prinde mingea ușor.

67 - Dragoș Nedelcu se resimte și primește îngrijiri medicale.

65 - CFR Cluj domină copios în partea secundă.

60 - Costache trimite incredibil în Vlad din 4 metri cu toată poarta în față!

54 - CFR Cluj cere gol după o intervenție a lui Vlad! Ardelenii acuză că mingea a depășit linia! Reluările nu elucidează misterul, nu se vede dacă mingea a intrat complet în poartă.

51 - Radunovic primește și el cartonașul galben.

50 - Deac vede cartonașul galben.

46 - Se reia jocul!

Schimbări la FCSB: Crețu, Istrate, Perianu, Radunovic și Șut intră in locul lui Oaidă, Oct. Popescu, Tănase, Vînă și Moruțan.

45 - Pauză!

43 - Oiadă trage mult peste poartă din marginea careului.

35 - Debeljuh reia cu capul pe spate după un corner, dar mingea lovește transversala!!!

33 - Antrenorii Petrea și Iordănescu primesc cartonașe galbene.

30 - Debeljuh vede cartonaș galben pentru o simulare în careu.

27 - Rondon primește bine în careu, dar intră în unghi și trage în plasa laterală!

25 - Sunt nervi mulți pe teren si momente de întrerupere foarte dese.

22 - FCSB are posesia și s -a instalat în jumătatea CFR-ului.

16 - Hoban încearcă un șut lobat din afara careului, dar mingea se duce pe lângă poartă.

14 - Rondon trimite cu capul pe lângă poartă după un corner.

13 - FCSB încearcă un atac, dar Ovidiu Popescu scapă mingea în afara terenului.

8 - Schimbare CFR: Rondon intră în locul lui Gîdea.

5 - Gîdea trage de la 25 de metri, dar Vlad scoate bine în corner!

2 - Vînă trimite cu capul peste poartă din centrarea lui Tănase.

1 - A început meciul!

CFR Cluj: CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Ben Youssef, Burcă, Camora – W. Soares, Hoban, Gâdea – Deac, Debeljuh, Costache

Rezerve: Bălgrădean, Păun, Sigurjonsson, Ciobotariu, Latovlevici, Susic, Chipciu, Carnat, Rondon.

FCSB: Vlad - Ov. Popescu, Haruț, Nedelcu, Panțîru - Vînă, Simion, Oaidă - Moruțan, Tănase, Oct. Popescu

Rezerve: Straton, Crețu, Vukusic, Soiledis, Perianu, Istrate, Radunovic, Timiș, Șut

Meciul se dispută pe stadionul Ilie Oană din Ploiești.

La TV, meciul este pe Digi Sport 1, Look Sport și Telekom Sport.

Te invităm și pe pagina noastră de Facebook, unde vei găsi multe lucruri interesante, în plus față de site. Îți mulțumim că ne citești!