Simona Halep se califică în semifinale la Transylvania Open după o victorie clară cu Jaqueline Cristian

Simona Halep a învins-o pe Jaqueline Cristian și s-a calificat în semifinalele de la Transylvania Open.

Partida a fost dominată de Simona de la un capăt la celălalt, iar scorul a fost 6-1, 6-1.

Jaqueline a părut copleșită de emoțiile unei întâlniri cu Simona și încheie astfel un parcurs totuși admirabil la Transylvania Open.

În primul set, momentul decisiv a fost la 3-1 pentru Simona, când Jaqueline a ratat trei mingi de break, iar apoi nu a mai putut să își revină.

Setul secund a fost astfel la discreția Simonei, care a obținut o calificare lejeră.

În semifinale, Simona se va duela cu Marta Kostyuk, ocupanta locului 55 WTA.

Partida din semifinale va avea loc sâmbătă, de la ora 17:00.

În cealaltă semifinală se intalnesc Anett Kontaveit și Rebecca Peterson. Acest meci va începe la ora 14:30.

SIMONA HALEP - JAQUELINE CRISTIAN 6-1, 6-1

19:15 - Simona mai face un break și merge în semifinale!

19:12 - Simona se desprinde la 5-1 și victoria e aproape.

19:07 - Simona mai face un break, are 4-1 și e tot mai aproape de victorie.

19:01 - Game echilibrat, dar Simona se desprinde la 3-1.

18:55 - Simona face break și conduce cu 2-1.

18:48 - Simona răspunde cu un game la zero, scorul este 1-1.

18:46 - Jaqueline își face serviciul in primul game din setul secund.

18:41 - Simona se impune în primul set cu 6-1!

18:38 - Simona face break, are 5-1 și servește pentru câștigarea primului set.

18:32 - Simona salvează trei mingi de break și are 4-1.

18:24 - Simona ratează o minge de break și scorul devine 3-1.

18:18 - Game fără emoții pentru Simona, care conduce cu 3-0.

18:15 - Simona profită de prima minge de break și are 2-0.

18:10 - Meciul începe cu un game echilibrat, dar Simona își face serviciul și are 1-0.

18:07 - A început meciul!

18:04 - Meciul va începe cu Simona la serviciu!

Simona ocupă locul 18 WTA, iar Jaqueline este pe locul 105.

Aceasta este prima confruntare dintre cele două sportive.

Meciul este televizat de postul Digi Sport 2.

Câștigătoarea se va duela în semifinale cu învingătoarea dintre Emma Răducanu și Marta Kostyuk.

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!