Simona Halep se califică în semifinale la Transylvania Open după o victorie clară cu Jaqueline Cristian

Simona Halep se califică în semifinale la Transylvania Open după o victorie clară cu Jaqueline Cristian

Simona Halep a învins-o pe Jaqueline Cristian și s-a calificat în semifinalele de la Transylvania Open.

Partida a fost dominată de Simona de la un capăt la celălalt, iar scorul a fost 6-1, 6-1.

Jaqueline a părut copleșită de emoțiile unei întâlniri cu Simona și încheie astfel un parcurs totuși admirabil la Transylvania Open.

În primul set, momentul decisiv a fost la 3-1 pentru Simona, când Jaqueline a ratat trei mingi de break, iar apoi nu a mai putut să își revină.

Setul secund a fost astfel la discreția Simonei, care a obținut o calificare lejeră.

ADVERTISING

În semifinale, Simona se va duela cu Marta Kostyuk, ocupanta locului 55 WTA.

Partida din semifinale va avea loc sâmbătă, de la ora 17:00.

În cealaltă semifinală se intalnesc Anett Kontaveit și Rebecca Peterson. Acest meci va începe la ora 14:30.

SIMONA HALEP - JAQUELINE CRISTIAN 6-1, 6-1

19:15 - Simona mai face un break și merge în semifinale!

19:12 - Simona se desprinde la 5-1 și victoria e aproape.

19:07 - Simona mai face un break, are 4-1 și e tot mai aproape de victorie.

19:01 - Game echilibrat, dar Simona se desprinde la 3-1.

ADVERTISING

18:55 - Simona face break și conduce cu 2-1.

18:48 - Simona răspunde cu un game la zero, scorul este 1-1.

18:46 - Jaqueline își face serviciul in primul game din setul secund.

18:41 - Simona se impune în primul set cu 6-1!

18:38 - Simona face break, are 5-1 și servește pentru câștigarea primului set.

18:32 - Simona salvează trei mingi de break și are 4-1.

18:24 - Simona ratează o minge de break și scorul devine 3-1.

18:18 - Game fără emoții pentru Simona, care conduce cu 3-0.

18:15 - Simona profită de prima minge de break și are 2-0.

ADVERTISING

18:10 - Meciul începe cu un game echilibrat, dar Simona își face serviciul și are 1-0.

18:07 - A început meciul!

18:04 - Meciul va începe cu Simona la serviciu!

Simona ocupă locul 18 WTA, iar Jaqueline este pe locul 105.

Aceasta este prima confruntare dintre cele două sportive.

Meciul este televizat de postul Digi Sport 2.

Câștigătoarea se va duela în semifinale cu învingătoarea dintre Emma Răducanu și Marta Kostyuk.

PROGRAM ȘI REZULTATE

FAZA GRUPELOR

14 iunie

15 iunie

16 iunie

17 iunie

18 iunie

19 iunie

20 iunie

  • Grupa C: Slovenia – Serbia (Munchen, 16:00)
  • Grupa C: Danemarca – Anglia (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa B: Spania – Italia (Gelsenkirchen, 22:00)

21 iunie

  • Grupa E: Slovacia – Ucraina (Düsseldorf, 16:00)
  • Grupa D: Polonia – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Olanda – Franța (Leipzig, 22:00)

22 iunie

  • Grupa F: Georgia – Cehia (Hamburg, 16:00)
  • Grupa F: Turcia – Portugalia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa E: Belgia – România (Koln, 22:00)

23 iunie

  • Grupa A: Elveția – Germania (Frankfurt, 22:00)
  • Grupa A: Scoția – Ungaria (Stuttgart, 22:00)

24 iunie

  • Grupa B: Croația – Italia (Leipzig, 22:00)
  • Grupa B: Albania – Spania (Düsseldorf, 22:00)

25 iunie

  • Grupa D: Țările de Jos – Austria (Berlin, 19:00)
  • Grupa D: Franța – Polonia (Dortmund, 19:00)
  • Grupa C: Anglia – Slovenia (Koln, 22:00)
  • Grupa C: Danemarca – Serbia (Munchen, 22:00)

26 iunie

  • Grupa E: Slovacia – România (Frankfurt, 19:00)
  • Grupa E: Ucraina – Belgia (Stuttgart, 19:00)
  • Grupa F: Cehia – Turcia (Hamburg, 22:00)
  • Grupa F: Georgia – Portugalia (Gelsenkirchen, 22:00)

OPTIMI DE FINALĂ

29 iunie

  • Meci 38 2A – 2B (Berlin, 19:00)
  • Meci 37 1A – 2C (Dortmund, 22:00)

30 iunie

  • Meci 40 1C – 3D/E/F (Gelsenkirchen, 19:00)
  • Meci 39 1B – 3A/D/E/F (Koln, 22:00)

1 iulie

  • Meci 42 2D – 2E (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 41 1F – 3A/B/C (Frankfurt, 22:00)

2 iulie

  • Meci 43 1E – 3A/B/C/D (Munchen, 19:00)
  • Meci 44 1D – 2F (Leipzig, 22:00)

SFERTURI DE FINALĂ

5 iulie

  • Meci 45 Câștigătoare meci 39 – Câștigătoare meci 37 (Stuttgart, 19:00)
  • Meci 46 Câștigătoare meci 41 – Câștigătoare meci42 (Hamburg, 22:00)

6 iulie

  • Meci 48 Câștigătoare meci 40 – Câștigătoare meci 38 (Düsseldorf, 19:00)
  • Meci 47 Câștigătoare meci 43 – Câștigătoare meci 44 (Berlin, 22:00)

SEMIFINALE

9 iulie

  • Meci 49 Câștigătoare meci 45 – Câștigătoare meci 46 (Munchen, 22:00)

10 iulie

  • Meci 50 Câștigătoare meci 47 – Câștigătoare meci 48 (Dortmund, 22:00)

Zile de pauză pe 11, 12 și 13 iulie

FINALA EURO 2024

14 iulie

  • Câștigătoare meci 49 – Câștigătoare meci 50 (Berlin, 22:00)

Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri despre Simona Halep!