CFR Cluj, egalată în prelungiri de Young Boys Berna

CFR Cluj a remizat cu Young Boys Berna, scor 1-1, în prima manșă a întâlnirii din turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

Cu o linie ofensivă alcătuită din Deac, Alibec și Omrani, echipa antrenată de Marius Șumudică a deschis scorul după numai 4 minute, însă la finalizare s-a aflat un fundaș.

Cristi Manea a marcat cu o reluare din câțiva metri, după o centrare a lui Deac.

Elvețienii au ieșit apoi la joc, dar n-au reușit să-l pună în dificultate pe Arlauskis. Nici clujenii n-au mai fost periculoși mai ales după ieșirea lui Alibec, din minutul 21, din cauza unor probleme musculare.

Repriza secundă a fost controlată de oaspeți, în timp ce campioana României a preferat să păstreze rezultatul.

În prelungiri, însă, oaspeții au egalat prin Sierro, după ce Arlauskis a respins în primă fază o lovitură liberă executată de Aebischer.

Manșa secundă va avea loc săptămâna viitoare, în Elveția.

Ați putut urmări, în direct pe SpotMedia.ro, desfășurarea meciului dintre CFR Cluj și Young Boys Berna, din prima manșă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor:

CFR Cluj - Young Boys Berna 1-1 (Manea '4 / Sierro '90+3)

'90+9 - Finalul meciului.

'90+3 - GOL YOUNG BOYS BERNA! Sierro marchează după o respingere a lui Arlauskis la o lovitură liberă executată de Aebischer!

'90 - 8 minute suplimentare pentru repriza secundă.

'88 - Arlauskis scoate la un șut al lui Lauper.

'85 - Schimbă din nou Șumudică: iese Sigurjonsson, intră Costache.

'77 - Acțiune frumoasă a lui Păun, încheiată însă cu un șut mult peste poartă.

'75 - Goalkeeperul clujenilor prinde un șut trimis de Elia.

'73 - Arlauskis prinde cu siguranță la un șut de la distanță.

'67 - Siebatcheu trimite mult peste poartă la o fază la care defensiva clujenilor a fost surprinsă dezorganizată.

'62 - Schimbare la campioana României: iese Omrani, intră Debeljuh.

'62 - Ngamaleu șutează mult pe lângă poarta clujenilor.

'51 - Arlauskis reține cu emoții o centrare a lui Ngamaleu.

'50 - Fassnacht lovește mingea rău și CFR Cluj scapă de o acțiune periculoasă a elvețienilor.

A început repriza secundă.

'45+4 - Finalul primei părți.

'45 - Prima repriză va fi prelungită cu trei minute.

'44 - Arlauskis iese bine din poartă și boxează mingea.

'35 - Ce intervenție! Manea salvează un gol ca și făcut la un șut al lui Elia!

'31 - Bouhenna îndepărtează pericolul la o centrare a lui Ngamaleu.

'25 - Păun șutează de la marginea careului, dar mingea este blocată de apărătorii oaspeților.

'21 - Schimbare la CFR Cluj: iese Alibec, accidentat, intră Păun.

'11 - Alibec șutează din afara careului, mingea este deviată și trece puțin peste poarta elvețienilor.

'8 - Arlauskis reține cu siguranță la o minge trimisă cu capul de Siebatcheu.

'7 - Omrani nu ajunge de puțin la o pasă a lui Alibec.

'4 - GOOOL CFR CLUJ !!! Manea înscrie cu o reluare din câțiva metri după o centrare din partea stângă a lui Deac !!!

ora 21:00 - A început meciul.

Meciul se joacă la Cluj-Napoca și este televizat de posturile Digi Sport 1 și Prima TV.

Manșa retur va avea loc săptămâna viitoare, în Elveția.

ECHIPELE

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Bouhenna, Cestor, Camora - Susic, Rodriguez, Sigurjonsson - Deac, Alibec, Omrani.

Young Boys Berna: Von Ballmoos - Hefti, Camara, Zesiger, Garcia - Ngamaleu, Aebischer, Martins, Fassnacht - Elia, Siebatcheu.

Arbitru: Danny Makkelie (Olanda).