Liga 1: Victorie în prelungiri pentru Universitatea Craiova

Universitatea Craiova a câștigat pe teren propriu meciul cu Astra Giurgiu, scor 2-1, în etapa a 4-a a play-off-ului Ligii 1.

Prima repriză a fost extrem de spectaculoasă, dar portarul Astrei, David Lazar, a făcut minuni și a scos minge după minge.

In partea secundă, Craiova a reușit să deschidă scorul în minutul 60, prin Koljic, dintr-o pasă genială a lui Cicâldău.

Astra a egalat însă în minutul 70 prin fostul oltean Raoul Baicu, cu un șut violent sub bara transversală.

Golul victoriei a venit abia în prelungiri, după ce Koljic a făcut dubla din pasa lui Baiaram.

După acest rezultat, Craiova e pe locul 2, cu 29 de puncte, iar Astra este pe 4, cu 25 de puncte.