Liga 1: FC Argeș smulge un punct la Mediaș

Gaz Metan Mediaș și FC Argeș au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat vineri în cadrul etapei a 5-a din play-out-ul Ligii 1.

Deaconu a deschis scorul în minutul 23, cu un șut de la marginea careului.

2021 vine cu discounturi de până la 50% la principalele categorii de produse și servicii de care afacerea ta are nevoie. Obține oferta AICI!

Egalarea argeșenilor a venit în ultimul minut al prelungirilor, când golgheterul Malele a transformat o lovitură de la 11 metri.

În clasamentul din play-out, FC Argeș ocupă locul 2, cu 28 de puncte, în timp ce Gaz Metan Mediaș se află pe locul 3, cu 25 de puncte.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Baco, Larie, Trif - Butean, Moura, Alceus, Deaconu, Velisar - Ciocan, Morar.

FC Argeș: Greab - Tofan, Turda, Boldor, Mușat - Colli, Șerban - Grecu, Palic, Dumitru - Malele.

Arbitru: Adrian Cojocaru.

Te invităm și pe pagina noastră de Facebook, unde vei găsi multe lucruri interesante, în plus față de site. Îți mulțumim că ne citești!