Liga 1: Dinamo învinge Voluntari după un meci spectaculos

Dinamo a început cu dreptul noul sezon, după ce a învins, scor 3-2, FC Voluntari.

După o vară plină de probleme, Dinamo a produs surpriza și a învins FC Voluntari.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 14 cu un șut puternic trimis de Fulop, dar Sorescu a fost eroul gazdelor.

El a marcat pentru 2-1 în minutele 44 și 59, dar Rață a egalat cu o lovitură de cap în minutul 66.

Tot Sorescu a adus victoria, cu golul din minutul 72, marcat după un șut deviat.

În minutul 89 s-a produs o fază controversată. După o minge de arbitru, Roșu a refuzat să le dea mingea dinamoviștilor și a înscris, dar reușita a fost anulată.

Dinamo - FC Voluntari 3-2 (Sorescu '44, '59, '72 / Fulop '14,Rață '66)

14 - Fulop deschide scorul cu un șut bine plasat, după o fază creată de Marcelo Lopes.

44 - Sorescu egalează cu un șut pe jos din centrul careului.

59 - Sorescu face 2-1 cu un șut din afara careului după o mare gafă a lui Râmniceanu.

66 - Rață egalează cu o lovitură de cap din centrarea lui Fulop.

72 - Sorescu face 3-2 cu un șut deviat din lovitură liberă!

89 - După o minge de arbitru, Roșu refuză să trimită mingea înapoi și marchează, dar golul este anulat. Decizie ciudată.