Liga 1: Dinamo învinge Voluntari după un meci spectaculos

Dinamo a început cu dreptul noul sezon, după ce a învins, scor 3-2, FC Voluntari.

După o vară plină de probleme, Dinamo a produs surpriza și a învins FC Voluntari.

2021 vine cu discounturi de până la 50% la principalele categorii de produse și servicii de care afacerea ta are nevoie. Obține oferta AICI!

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 14 cu un șut puternic trimis de Fulop, dar Sorescu a fost eroul gazdelor.

El a marcat pentru 2-1 în minutele 44 și 59, dar Rață a egalat cu o lovitură de cap în minutul 66.

Tot Sorescu a adus victoria, cu golul din minutul 72, marcat după un șut deviat.

În minutul 89 s-a produs o fază controversată. După o minge de arbitru, Roșu a refuzat să le dea mingea dinamoviștilor și a înscris, dar reușita a fost anulată.

Dinamo - FC Voluntari 3-2 (Sorescu '44, '59, '72 / Fulop '14,Rață '66)

14 - Fulop deschide scorul cu un șut bine plasat, după o fază creată de Marcelo Lopes.

44 - Sorescu egalează cu un șut pe jos din centrul careului.

59 - Sorescu face 2-1 cu un șut din afara careului după o mare gafă a lui Râmniceanu.

66 - Rață egalează cu o lovitură de cap din centrarea lui Fulop.

72 - Sorescu face 3-2 cu un șut deviat din lovitură liberă!

89 - După o minge de arbitru, Roșu refuză să trimită mingea înapoi și marchează, dar golul este anulat. Decizie ciudată.