România ratează victoria cu Israel deși a condus cu 2-0

Echipa națională a României a terminat la egalitate cu Israel, scor 2-2, într-un meci amical disputat în deplasare la Netanya.

România nu a obținut astfel prima victorie de când echipa a fost preluată de Edi Iordănescu, deși a condus cu 2-0.

Echipa noastră a deschis scorul după doar 10 minute, când Dennis Man a centrat excelent și Cicâldău s-a descurcat excelent și a marcat.

Apoi, în minutul 23, Chiricheș a recuperat excelent și i-a pasat lui Dennis Man, care a făcut 2-0.

În partea secundă, israelienii au trimis pe teren mai mulți jucători importanți și au echilibrat jocul. Astfel, isralienii au marcat în minutul 57 cu o lovitură de cap, prin Dabbur, după o greșeală la marcaj a lui Ivan.

Echipa noastră nu a rezistat însă pe final și a ratat victoria după golul lui Dabbur din minutul 85. Următorul meci va fi cel cu Muntenegru, programat pe 4 iunie, în Liga Națiunilor.

LIVE ISRAEL - ROMÂNIA 2-2

90 - Final de meci!

85 - GOL ISRAEL! Dabbur egalează cu un șut din fața porții după ce se distrează cu apărarea noastră.

84 - Rus vede cartonașul galen.

79 - Schimbări România: Octavian Popescu și Rus intră în locul lui Olaru și Marin.

72 - Mihăilă trage pe lângă după o combinație cu Alibec.

69 - Alibec trage din lovitură liberă, mingea se duce în blocaj.

65 - Israel e tot mai periculoasă în ultimele minute. Echipa noastră a căzut.

57 - Schimbări România: Bancu, Bordeianu și Alibec intră în locul lui Ivan, Toșca și Cicâldău.

57 - GOL ISRAEL!!! Dabbur marchează cu o lovitură de cap după ce Ivan l-a pierdut din marcaj!

48 - Manea e aproape de gol, dar reluarea sa e respinsă în corner de portarul advers.

46 - Se reia jocul!

Schimbare România: Nedelcearu intră în locul lui Chiricheș.

45+1 - Pauză!

45 - 1 minut suplimentar.

36 - Darius Olaru primește îngrijiri medicale.

31 - Corner pentru România, dar Chiricheș trimite mult pe lângă cu capul.

23 - GOL ROMÂNIA!!! Chiricheș urcă în atac, îi pasează lui Man, iar acesta marchează cu un șut pe jos!!!

18 - Ocazie mare pentru Israel, dar șutul trimis de Dabbur e deviat puțin pe lângă poartă.

16 - Mihăilă pleacă pe contraatac, dar trage mult alături.

16 - Israelienii au posesia, dar echipa noastră se descurcă bine.

10 - GOL ROMÂNIA!!! - Cicâldău se descurca excelent în careu, driblează un adversar și deschide scorul cu un șut imparabil din 7 metri!

8 - Mihăilă se retrage bine și blochează un atac al israelienilor.

3 - Mihăilă pătrunde superb în careu, dar trage din unghi puțin peste!

1 - Un prim atac al României, dar Man nu se descurcă în banda dreaptă.

Info:

Israel: 18. Marciano – 17. Kandil, 5. Dgani, 13. Goldberg, 22. Davidzada – 19. Kanichowsky, 6. Natcho-cpt., 16. Abu Fani – 21. David, 10. Dabbur, 15. Baribo. Selecționer: Gadi Brumer

Rezerve: 1. Nitzan, 23. Glazer – 2. Avraham, 3. Glazer, 4. Baltaxa, 7. Safuri, 8. D. Peretz, 9. Haziza, 11. Solomon, 12. Menachem, 14. Cohen, 20. Abu Abaid

România: 1. Niță – 4. Manea, 6. Chiricheș-cpt., 15. Burcă, 3. Toșca – 8. Cicâldău, 14. M. Marin, 18. Olaru – 13. Mihăilă, 19. Ivan, 10. Man. Selecționer: Edward Iordănescu

Rezerve: 12. Aioani, 16. Moldovan – 2. Rațiu, 5. Nedelcearu, 7. Alibec, 9. Pușcaș, 11. Bancu, 17. Rus, 20. Drăgușin, 21. Popescu, 22. Petrila, 23. Bordeianu

Tricolorii au pierdut primul meci cu Edi Iordănescu pe bancă, scor 0-1, contra Greciei.

Următorul meci va fi cel cu Muntenegru, programat pe 4 iunie, în Liga Națiunilor.