Universitatea Craiova, eliminată din Conference League la debutul lui Reghecampf

România rămâne fără reprezentantă în Conference League după ce și Universitatea Craiova a fost eliminată, joi, în turul doi preliminar de KF Laci din Albania.

Oltenii au pierdut turul cu 1-0, iar în returul de pe teren propriu au înregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 0-0.

A fost primul meci al lui Laurențiu Reghemcapf pe banca grupării din Bănie.

Craiova a avut posesia în prima repriză, dar a avut o singură ocazie importantă, prin Koljic, care l-a luat la țintă pe portarul advers în minutul 36.

Oltenii și-au mai creat ocazii abia în finalul meciului și au avut și ghinion la un șut al lui Fedele, care a izbit bara.

O eliminarea dureroasă pentru Universitatea Craiova și un debut cu stângul pentru Laurențiu Reghecampf.

Ați putut urmări, în direct pe SpotMedia.ro, desfășurarea meciului dintre Universitatea Craiova și KF Laci, din manșa secundă a turului doi preliminar din Conference League:

Universitatea Craiova - KF Laci 0-0

'90+8 - Finalul meciului! Universitatea Craiova părăseșțe Conference League!

'90+3 - Nistor trimite pe lângă poartă dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.

'90+1 - BARĂ CRAIOVA! Fedele izbește bara cu un șut de la mare distanță!

'90 - Repriza secundă va fi prelungită cu 7 minute.

'86 - Sherri respinge la un șut de la distanță trimis de Cîmpanu.

'85 - Reghecampf face și cea de-a cincea schimbare: iese Gustavo, intră Fedele.

'84 - Markovic trimite pe lângă poartă.

'78 - Gustavo reia cu capul, însă Sherri e la post și reține.

INFO: La acest scor, CS Universitatea Craiova este eliminată din Conference League.

'76 - Nistor șutează de la marginea careului, Deliu pune capul și îndepărtează pericolul.

'75 - Oltenii nu reușeșc să-și creeze ocazii, iar în repriza secundă nu s-au apropiat nici măcar odată periculos de poarta lui Sherri.

'70 - Lazar este atent și reține un șut trimis de la distanță.

'69 - Dublă schimbare la Craiova: intră Mateiu și Markovic, ies Screciu și Kolijc.

'60 - O nouă modificare făcută de Reghecampf: Ofosu i-a luat locul lui Vătăjelu.

'58 - Lazar iese excelent și prinde din fața lui Zarubica.

'52 - Găman blochează șutul din poziție bună a lui Guindo.

'46 - Schimbare la olteni: iese Bic, intrâ Cîmpanu.

Startul reprizei secunde

'45 - Finalul primei reprize.

'36 - Koljic primește de la Nistor într-o poziție foarte bună, dar dar îl ia țintă pe goalkeeperul albanezilor.

'34 - Bancu nu ajunge de puțin la o centrare a lui Nistor.

'33 - Vlădoiu îl blochează în extremis pe Mazrekaj.

'29 - Vătăjelu șutează în diagonală, dar goalkeeperul oaspeților respinge cu piciorul.

'24 - Laci trece în două rânduri pe lângă deschiderea scorului, după acțiuni la originea cărora s-a aflat Mazrekaj.

'8 - Lazar reține un șut al lui Roganovic.

INFO: Este primul meci disputat de olteni cu Laurențiu Reghecampf pe banca tehnică.

ora 21:30 - Startul meciului.

INFO: În turul din Albania, KF Laci s-a impus cu 1-0.

Meciul este televizat de posturile Digi Sport 1 și Look Sport.

ECHIPELE

Universitatea Craiova: Lazar - Vlădoiu, Găman, Constantin, Vătăjelu - Nistor, Screciu, Bic - Gustavo, Kolijc, Bancu.

KF Laci: Sherri - Velija, Lushkja, Malota, Roganovic - Shehu, Ignjatovic, Deliu - Zarubica, Mazrekaj, Guindo.

Arbitru: Mattias Gestranius (Finlanda).