Conference League: FCSB, învinsă din nou de Silkeborg cu 5-0

FCSB a fost învinsă cu 5-0 de Silkeborg în grupele Conference League. A fost un nou eșec usturător pentru FCSB în fața danezilor, deși Dică a trimis și titulari.

Formația lui Nicolae Dică făcut un nou meci de coșmar și nu a avut nicio șansă în fața lui Silkeborg.

Kusk a deschis scorul în minutul 12 după o minge pierdută de Cordea, iar Klynge a făcut 2-0 patru minute mai târziu direct din corner.

Tengstedt a dus scorul la 3-0 în minutul 63, profitând de o gafă a lui Bouhenna, iar apoi FCSB nu a mai contat în meci, primind gol după gol de la Jorgensen în minutele 68 și 70.

FCSB a avut un gol anulat eronat în partea secundă, prin David Miculescu, deși mingea intrase în plasă.

După acest meci, sunt șanse foarte mari ca Nicolae Dică să plece de la FCSB.

Gruparea roș-albastră este pe ultimul loc în grupă, cu un singur punct în patru etape.

FCSB - SILKEBORG 0-5

90+2 - Final de meci!

90 - 2 minute suplimentare.

84 - FCSB are posesia, dar jocul este slab.

74 - Schimbare FCSB: Dulca intră în locul lui Edjouma.

72 - Darius Olaru vede cartonașul galben.

70 - GOL SILKEBORG! Danezii marchează iar prin Jorgensen, Târnovanu începe să plângă pe teren!

68 - GOL SILKEBORG! Jorgensen se distrează cu apărarea FCSB și face 4-0!

68 - Cordea vede cartonașul galben.

66 - Schimbare FCSB: Ianis Stoica intră în locul lui Compagno.

65 - Ce ocazie! Miculescu trage, dar mingea e respinsă din fața porții. FCSB susține că mingea a intrat în poartă, trebuia acordat gol!

63 - GOL SILKEBORG! Tengstedt marchează după o gafă la marcaj a lui Bouhenna.

60 - Olaru rămâne singur cu portarul, dar trage în el!

49 - Târnovanu apără bine la un șut din marginea careului trimis de Helenius.

47 - Miculescu trage din unghi, dar portarul advers apără.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbări FCSB: Radaslavescu intră în locul lui Oaidă, iar Miculescu în locul lui Tavi Popescu.

45 - Pauză!

39 - Edjouma trage mult peste poartă de la 30 de metri.

37 - Crețu vede cartonașul galben.

35 - Cordea ia o acțiune pe cont propriu, dar scapă mingea în afara terenului.

25 - Meciul s-a mai echilibrat, dar FCSB nu are ocazii.

16 - GOL SILKEBORG - FCSB încasează gol direct din corner după o ieșire complet aiurea a lui Târnovanu din execuția lui Klinge!

15 - Haruț face o nouă gafă, dar Kusk trage alături.

12 - GOL SILKEBORG! Kusk primește în careu și marchează fără probleme.