Conference League: CFR Cluj remizează cu Randers

CFR Cluj a remizat cu Randers, scor 1-1, în etapa a doua din grupele Conference League.

Formația din Danemarca a fost mai periculoasă în prima repriză și doar imprecizia de la finalizare și intervențiile lui Cristiano au dus la amânarea deschiderii scorului.

În cele din urmă, Kamara a făcut 1-0 în minutul 40, cu o lovitură de cap, după un corner.

În partea secundă, jocul lui CFR Cluj a devenit mai bun din momentul în care pe teren a intrat Denis Alibec.

Petrila a egalat astfel în minutul 68, dintr-o pasă ideală a lui Deac, cu un șut din centrul careului.

Finalul meciului a fost deschis, dar scorul a rămas 1-1.

În celălalt meci din grupa D, AZ Alkmaar a învins Jablonec cu 1-0. Clasamentul grupei arată astfel: 1. Alkmaar 4 puncte, 2. Jablonec 3 puncte, 3. Randers 2 puncte, 4. CFR Cluj 1 punct.

Etapa următoare, CFR Cluj o va întâlni pe AZ Alkmaar, pe 21 octombrie.

CFR CLUJ - RANDERS 1-1

90+5 - Final de meci!

90+4 - Schimbare CFR: Gîdea intră în locul lui Păun, spectatorii huiduie schimbarea.

90 - 5 minute suplimentare.

85 - Culio recuperează o minge, dar pasează greșit.

82 - Schimbare CFR: Culio intră în locul lui Boateng.

77 - Boateng primește îngrijiri medicale după un duel.

68 - GOL CFR!!! Petrila egalează cu un șut plasat din centrul careului din pasa lui Deac!

65 - Kehinde reia din 6 metri, mingea lovește transversala!

63 - Schimbări CFR: Alibec intră în locul lui Debeljuh. Petrilă îi ia locul lui Costache.

61 - Bordeianu trage puternic pe jos, mingea este respinsă în corner!

53 - Boateng trage mult peste poartă din afara careului.

51 - Deac bate o lovitură liberă, dar Manea nu ajunge la minge.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare CFR: Bordeianu intră în locul lui Rodriguez.

45 - Pauză!

40 - GOL RANDERS! Kamara deschide scorul cu o lovitură de cap după un corner!

40 - Păun trage puternic din marginea careului, mingea e respinsă!

34 - Randers e aproape de gol, dar Manea scoate mingea de pe linia porții la șutul lui Odey!

30 - CFR Cluj suferă rău în ultimii 30 de metri, iar Dan Petrescu e tot mai nervos.

23 - Kamara primește în centrul careului, însă trage mult peste poartă.

19 - Momente mai bune ale lui CFR Cluj, care s-a instalat în jumătatea adversă.

11 - Bungaard pătrunde în viteză în partea stângă, dar trage în plasa laterală.

6 - Un prim atac al lui CFR Cluj, dar Calgren prinde centrarea din partea stângă.

3 - Prima ocazie de gol! Cristiano respinge un șut periculos trimis de danezi!

1 - A început meciul!

CFR Cluj: Cristiano - Manea, Burcă, Cestor, Ștefan - Boateng, Rodriguez, Deac - Păun, Debeljuh, Costache

Rezerve: Bălgrădean, Hindrich, Graovac, Ciobotariu, Culio, Petrila, Bouhenna, Bordeianu, Gîdea, Alibec, Fica, Haiduc

Randers: Carlgren - Kopplin, Piseinger, Jensen, O. Bungaard - Ankersen, Johnsen, Mistrati, Kehinde - Odey, Kamara

Rezerve: Sondergaard, Dakir, Marxen, Tibbling, Lauenborg, Lauridsen, Klysner, Onovo, F. Bundgaard, Brock-Madsen, Egho

Meciul e televizat de Pro X.

Înaintea acestui meci, CFR Cluj ocupă ultimul loc în grupă, fără niciun punct, după eșecul din prima partidă cu Jablonec.

Etapa următoare, CFR Cluj va primi pe 21 octombrie vizita olandezilor de la AZ Alkmaar.