CFR Cluj, eliminată de Lazio din Conference League

CFR Cluj a fost eliminată în play-off-ul Conference League după ce a terminat la egalitate, scor 0-0, cu Lazio Roma. În prima manșă, italienii s-au impus cu 1-0.

Partida de la Cluj a fost echilibrată, dar CFR Cluj nu a reușit să întoarcă rezultatul din meciul tur.

Ermal Krasniqi a avut o mare ocazie de gol în minutul 21, când a șutat alături după o fază excelentă în careul advers.

În partea secundă, Scuffet a făcut minuni în poartă în minutul 63, după ce a intervenit în două situații periculoase.

Din minutul 77, CFR Cluj a rămas în inferioritate numerică, Muhar fiind eliminat după ce a văzut al doilea cartonaș galben.

CFR Cluj este astfel eliminată din Conference League și își va îndrepta atenția spre Superliga și Cupa României.

CFR CLUJ - LAZIO 0-0

90+5 - Final de meci! CFR Cluj e eliminată!

90 - 5 minute suplimentare.

88 - Yeboah reia dezastruos din 6 metri după o centrare perfectă a lui Braun!

84 - Schimbări CFR Cluj: Yeboah, Petrila și Braun intră în locul lui Manea, Janga și Krasniqi.

78 - Schimbare CFR: Hoban intră în locul lui Deac.

77 - Muhar vede al doilea cartonaș galben și e eliminat!

70 - Schimbare CFR: Birligea intră în locul lui Malele.

69 - Scuffet iese bine și intervine în fața lui Cancellieri.

63 - Ce ocazie!!! Scuffet face minuni în două situații, iar Manea respinge și el la sacrificiu în aceeași fază!

61 - Luis Alberto bate excelent un corner, dar Malele scoate de pe linie!

59 - Cvek primește cartonașul galben.

55 - Deac vede cartonașul galben.

54 - Krasniqi primește în careu, dar se încurcă în driblinguri și trage alături.

52 - CFR Cluj are posesia în startul reprizei secunde.

46 - Se reia jocul!

45+2 - Pauză!

45 - 2 minute suplimentare.

37 - Immobile vede cartonașul galben pentru simulare.

31 - Deac bate bine un corner, Kollinger reia cu capul, dar trimite alături.

28 - Italienii au o nouă ocazie, dar Basic reia alături din 6 metri.

27 - Luis Alberto trage din careu, dar se ridică fanionul pentru ofsaid.

21 - Ce ocazie!!! Janga recuperează în careu, mingea ajunge la Krasniqi, dar acesta trage alături din 14 metri!

17 - Scuffet intervine excelent la o reluare cu capul a lui Luis Alberto și trimite în corner.

14 - Casale vede cartonașul galben.

11 - Corner pentru CFR Cluj, dar mingea e respinsă de pe 6 metri.

8 - Un prim atac al lui CFR Cluj, dar Manea scapă mingea în afara terenului.

5 - Startul meciului este echilibrat. Se joacă mult la centrul terenului.

CFR Cluj: Scuffet - Cr. Manea, Kolinger, Burcă, Camora - Deac, Cvek, Muhar, Krasniqi - Malele, Janga
Rezerve: Gal, Bălgrădean, Petrila, Yeboah, Țîru, Hoban, Birligea, Bordeianu, Braun, Fica

Lazio: Maximiano - Lazzari, Gila, Casale, Hysaj - Luis Alberto, Vecino, Basic - Romero, Immobile, Felipe Anderson
Rezerve: Renzetti, Provedel, Pellegrini, Marcos Antoni, Cancellieri, Cataldi, Mussolini, Bertini, Ruggeri, Marusic

În tur, italienii s-au impus cu 1-0, după un meci în care ardelenii au avut superioritate numerică.