Liga Campionilor: Inter pierde cu Liverpool, Bayern evită înfrângerea pe final

Inter Milano a fost învinsă pe teren propriu de FC Liverpool, iar Bayern Munchen a remizat pe final pe terenul lui Salzburg, în prima manșă a optimilor de finală din Liga Campionilor.

Inter Milano a cedat așadar cu 2-0 confruntarea cu FC Liverpool, după două goluri încasate spre final.

În Inter Milano - Liverpool, echipele și-au împărțit momentele de dominare și au fost ocazii la ambele părți. Calhanoglu a trimis în bară pentru Inter, iar Dzeko a avut gol anulat pentru ofsaid.

În cele din urmă, Liverpool a reușit să deschidă scorul în minutul 75 prin brazilianul Firmino, iar Salah a dus scorul la 2-0 în minutul 83.

În schimb, Bayern Munchen a remizat pe final, scor 1-1, în deplasarea de la Salzburg, deși bavarezii porneau cu prima șansă.

Adamu a deschis scorul în minutul 21 cu un șut imparabil, iar apoi Bayern a preluat controlul meciului. După mai multe ocazii ratate, Coman a adus egalarea în minutul 90.

Manșa retur va avea loc pe 8 martie, de la ora 22:00.