Liga Campionilor: Cunoaștem primele echipe calificate în sferturile de finală

A fost o seară fără surprize în manșa retur din optimile Ligii Campionilor.

Bayern München a întors rezultatul cu Lazio Roma după eșecul cu 1-0 din tur. Bavarezii au câștigat cu 3-0 în retur și au obținut calificarea.

Harry Kane (38 și 66) și Thomas Müller (45+2) au marcat golurile calificării lui Bayern München.

PSG și-a respectat statutul și a ajuns și ea în sferturile de finală. Francezii au învins-o în tur pe Real Sociedad, iar în retur scorul a 2-1 pentru PSG.

Pentru francezi a marcat Kylian Mbappé, în minutele 15 și 56, iar pentru iberici a redus din handicap Merino în minutul 89.

Miercuri vor avea loc meciurile Manchester City - FC Copenhaga, respectiv Real Madrid - Leipzig.

Celelalte partide din optimi se vor disputa săptămâna viitoare.

Tragerea la sorți în care se vor stabili meciurile din sferturile de finală va avea loc pe 15 martie.

Meciurile din sferturile de finală vor avea loc pe 9/10 aprilie, respectiv 16/17 aprilie.