Liga 1: Viitorul și FC Argeș, egal cu scântei pe final, după 2-0 pentru piteșteni

Viitorul Constanța și FC Argeș au terminat la egalitate, scor 2-2 în prima partidă a zilei de duminică din Liga 1, în etapa cu numărul 8 a sezonului 2020/2021.

Și asta deși piteștenii au condus cu 2-0 în minutul 57, dar dobrogenii au reușit un final de partidă prin care au smuls un egal in extremis.

Presa scoțiană, din nou la picioarele lui Ianis Hagi: A fost inima lui Rangers

Elvețianul de culoare Malele a marcat ambele goluri ale lui Argeș, în minutele 31 și 57, primul din penalti, iar Viitorul a marcat prin Gaztanaga în minutul 61, egalarea venind în prelungiri, prin Ciobanu, din penalti și el, în minutul 92.

Al doilea gol al lui Malele a fost unul frumos, de la 17 metri, pe lângă un impasibil Cojocaru.

La faza prin care Viitorul a obținut penalti, fostul stelist Gabi Matei a primit și cartonaș roșu, după ce l-a tras în careu pe Mățan.

GOOOL! Viitorul - FC Argeș 1-2. Gaztanaga reduce din handicap

După acest egal, Viitorul face 10 puncte și este tot pe locul 10, iar FC Argeș face 5 puncte și ajunge la două meciuri la rând consecutive fără înfrângere.

Viitorul: Cojocaru - Dussaut, Mladen, Ortega - Ciobanu, Gaztanaga, C. Matei - Stoian, Luckassen, Măţan.

FC Argeş: Micle - Tofan, Leca, Deslandes, Muşat - Grecu, Şerban, Prepeliţă, G. Matei - M. Colli - Malele.

Arbitru: A.Moroiță.

Iată ce mai poți citi pe SpotMedia.ro:

Laurențiu Reghecampf poate semna un contract mare în Arabia Saudită, unde se va duela cu Răzvan Lucescu - presă

Leo Messi, unul dintre cei mai slabi fotbaliști de pe teren în El Clasico. Ce notă a primit marele argentinian

Forumul Judecătorilor cere CSM să anuleze concursul actual de promovare la Înalta Curte