Liga 1 | Victorie pentru FC U Craiova

FC U Craiova a înregistrat vineri seara prima victorie în Liga 1 după două luni și jumătate.

Oltenii s-au impus cu 2-0 în meciul jucat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș, în etapa a 13-a a Ligii 1.

Bălan a deschis scorul în minutul 47, după un corner executat de Baeten, în timp ce Raicea a punctat în prelungiri în urma unui un-doi cu Marquet.

Oaspeții au încheiat meciul în inferioritate numerică, Junior fiind eliminat pentru o intervenție dură asupra lui Raicea, în minutul 83.

În clasamentul Ligii 1, oltenii au urcat pe locul 11, cu 12 puncte, în timp ce medieșenii au coborât pe locul 12, cu 11 puncte.

FC U Craiova: Popa - Huyghebaert, Kovacic, Gajic, Busu - Asamoah, Van Durmen - Sidibe, Baeten, Ondaan - Bălan.

Gaz Metan Mediaș: Vâlceanu - Izata, Matricardi, Yuri, Trif - Alceus, Junior - Steau, Deaconu, Grădinaru - Sarr.

Arbitru: Horia Mladinovici.