Liga 1: Universitatea Craiova câștigă un meci spectaculos. Andrei Ivan a dat 4 goluri

Universitatea Craiova a câștigat cu 5-2 meciul cu CS Mioveni din etapa a 14-a a Ligii 1.

Eroul gazdelor a fost Andrei Ivan, care a marcat patru goluri pentru prima dată în carieră.

El a punctat în minutele 17, 20 (penalti), 45 (penalti) și 83. Pentru oaspeți a marcat Rusu (34 și 39). Markovic a făcut 5-2 cu un șut superb în prelungiri.

După acest rezultat, Universitatea Craiova este pe locul 2, cu 28 de puncte, iar Mioveni este pe 12, cu 12 puncte.

Etapa următoare, Universitatea Craiova va întâlni Farul în deplasare, iar Mioveni va primi vizita lui UTA Arad.