Liga 1: Remiză spectaculoasă la Sfântu Gheorghe

Sepsi Sfântu Gheorghe și FC Voluntari au terminat la egalitate într-un meci disputat sâmbătă.

2-2 a fost scorul întâlnirii din cadrul etapei a 20-a a Ligii 1.

Gazdele au condus cu 2-0 la pauza, însă ilfovenii au revenit neașteptat după pauză.

Mitrea a deschis scorul în minutul 5, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri, iar Fofana a majorat avantajul gazdelor, cu o lovitură de cap, în minutul 32.

La revenirea de la cabine, Voluntari a fost echipa care a controlat ostilitățile, iar Ivanov a redus din handicap în minutul 58, cu o execuție superbă de la 20 de metri, pentru ca Stoica să egaleze la 2 în minutul 68, cu o reluare din câțiva metri.

Sepsi ocupă locul 4 în clasamentul Ligii 1, cu 33 de puncte, iar Voluntari se află pe locul 14, cu 17 puncte.

Sepsi: Fejer - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Csiszer - Fofana, Tincu, Kovacs - Gonzalez, Safranko, Tamaș.

FC Voluntari: Lavin - Ricardinho, Balaur, Armaș, Vlad - Tavares, Droppa, Ivanov - Costin, Angelov, Gheorghe.

Arbitru: Iulian Călin.