Liga 1 | Remiză spectaculoasă între UTA și Rapid

UTA Arad și Rapid București au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci jucat vineri seara în etapa a 8-a a Ligii 1.

Giuleștenii au condus cu 2-0 până cu zece minute înainte de final, dar gazdele au revenit superb și au obținut un punct.

Albu a marcat ambele goluri ale giuleștenilor. În minutul 16, mijlocașul împrumutat de la Concordia Chiajna a deschis scorul cu capul, pentru ca în minutul 21 să-l învingă pe goalkeeperul advers cu o execuție deviată din unghi.

Hora a redus din diferență în minutul 82, dintr-o lovitură de la 11 metri, pentru ca Antal să restabilească egalitatea peste alte trei minute, cu o reluare din câțiva metri.

După acest rezultat, UTA rămâne pe locul 3 în clasamentul Ligii 1, cu 15 puncte, în timp ce Rapid se află pe poziția a 2-a, cu 17 puncte.

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Erico, Benga, Shlyakov - Passaglia, Vorobjovas - Ubbink, Miculescu, Roger - Dangubic.

Rapid București: Moldovan - Goge, Săpunaru, Dandea, Maranhao - Carnat, Albu, Crepulja, Sefer - Bălan, Hlistei.

Arbitru: Iulian Călin.