Liga 1: Remiză între Hermannstadt și Chindia

Chindia Târgoviște si Hermannstadt au terminat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din cadrul etapei a 19-a a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul prin Karanovic, în minutul 18, după o centrare a lui Sîntean.

Egalarea târgoviștenilor a venit în minutul 50, când Căpușă a punctat cu un lob.

În clasament, Chindia se află pe locul 6, cu 28 de puncte, în timp ce Hermannstadt ocupă poziția a 14-a, cu 17 puncte.

Hermannstadt: Cristiano - Mățel, Matricardi, Stoica, Opruț - Dâlbea, Romario - Lastras, Addae, Sîntean - Karanovic.

Chindia: Aioani - Căpușă, Pițian, Iacob, Dinu - Neguț, Rață, Dumitrașcu, Costea - Berisha, Popa.

Arbitru: Lucian Rusandu.