Liga 1 | Remiză între Gaz Metan Mediaș și Rapid

Gaz Metan Mediaș și Rapid au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat vineri seara în etapa a 24-a a Ligii 1.

Giuleștenii au deschis scorul după numai trei minute, prin Goge, atent la o fază la care Buzbuchi a respins în față.

Egalarea gazdelor a picat la zece minute de la startul reprizei secunde. A marcat Lixandru cu o reluare din apropiere, după o deviere a lui Yuri.

Cu acest punct, Rapid ajunge la 34 de puncte și rămâne pe locul 7 în clasamentul Ligii 1.

Gaz Metan Mediaș face 24 de puncte și se află pe locul 13.

Gaz Metan Mediaș: Buzbuchi - Moura, Yuri, Horj, Dobrescu - Lixandru, Junior, Filip - Morar, Irobiso, Grădinaru.

Rapid: Moldovan - Onea, Săpunaru, Grigore, Goge - Albu, Ilie, Kait - Alami, Bnou, Stahl.

Arbitru: Cătălin Popa.