Liga 1: Remiză dramatică la Sf. Gheorghe

Sepsi Sf. Gheorghe și FC Botoșani au terminat la egalitate, scor 2-2, într-un meci din cadrul etapei a 12-a a Ligii 1.

Gazdele au egalat în ultimul minut al prelungirilor.

Tîrcoveanu (min.36), cu o reluare simplă din câțiva metri, și Keyta (min.53), după ce-a trecut de doi apăratori ai gazdelor, au marcat golurile moldovenilor.

Pentru Sepsi a punctat Bogdan Mitrea, în minutul 55, cu genunchiul după un corner, și Dimitrov, în minutul 90+4, în urma unor greșeli în lanț ale trupei antrenate de Marius Croitoru.

În urma acestui rezultat, Sepsi a ajuns la 20 de puncte și ocupă locul 4 în clasamentul Ligii 1, în timp ce FC Botoșani are 13 puncte și se află pe locul 11.

Sepsi: Fernandez - Dimitrov, Bouhenna, Dumitrescu, Ștefănescu - Fofana, Mitrea, Vașvari - Purece, Safranko, Aganovic.

FC Botoșani: Pap, Patache, Harut, Țigănașu - Rodriguez, Florescu - Roman, Ongenda, Tîrcoveanu - Keyta.

Arbitru: Marius Avram.