Liga 1 | Rapid, de neoprit cu Mutu pe bancă

Rapid a bifat, sâmbătă seara, cea de-a cincea victorie din tot atâtea meciuri cu Adrian Mutu antrenor.

Giuleștenii au obținut toate cele trei puncte din deplasarea de la Arad, cu UTA.

2-0 a fost scorul cu care Rapid și-a consolidat prima poziție în clasamentul din play-out-ul Ligii 1.

Alex Ioniță a deschis scorul în primul minut al reprizei secunde, cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă a lui Rareș Ilie.

Golul doi al oaspeților a fost semnat de Rareș Ilie, în minutul 75, la capătul unei acțiuni superbe.

În clasamentul, Rapid a ajuns la 32 de puncte, în timp ce UTA are 26 de puncte și ocupă locul 4.

UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Erico, Benga, Shlyakov - Vorobjovas, Batha, Ubbink - Dumitru, Miculescu, Otele.

Rapid București: Moldovan - Belu-Iordache, Săpunaru, Grigore, Morais - Kait, Ioniță II, Albu - Carnat, Vojtus, Ilie.

Arbitru: Iulian Călin.