Liga 1 | O nouă înfrângere pentru Dinamo

Dinamo a ajuns, luni seara, la 12 înfrângeri în primele 16 runde din Liga 1.

Formația antrenată de Mircea Rednic a pierdut în deplasare meciul cu FC Voluntari, scor 2-1.

"Câinii" au deschis scorul după numai cinci minute, prin Sorescu, care a reluat superb din voleu la o centrare a lui Torje.

Egalarea ilfovenilor a venit în minutul 19, când Rață a finalizat o centrare în fața porții a lui Ricardinho.

Ion Gheorghe a semnat golul victoriei pentru gazde în minutul 65, după mai multe greșeli ale apărătorilor dinamoviști.

În clasamentul Ligii 1, FC Voluntari a urcat pe locul 4, cu 28 de puncte, în timp ce Dinamo se află pe penultimul loc, cu doar 8 puncte.

FC Voluntari: Popa - Meleke, Tamaș, Armaș - Veiga, Rață, Droppa, Gheorghe, Briceag - Nemec, Lopes.

Dinamo: Iliev - Gluhakovic, Pinto, Grigore, Filip - Torje, Răuță, Kainourgios - Bani, Ivanovski, Sorescu.

Arbitru: Iulian Călin.