Liga 1 | Gaz Metan Mediaș a dat lovitura în minutul 90+4

Gaz Metan Mediaș s-a impus cu 2-1 pe terenul lui FC Argeș, într-un meci din cadrul etapei a 18-a a Ligii 1.

Morar a marcat în propria poartă, în minutul 8, încercând să respingă o lovitură liberă executată de Șerban.

Egalarea oaspeților a venit în prelungirile primei reprize, când Trif a marcat cu un șut din alunecare.

Golul victoriei lui Gaz Metan a venit tocmai în minutul 90+4 și a fost marcat de Șteau, care l-a depășit în viteză pe Greab și a adus toate punctele oaspeților.

În urma acestui rezultat, piteștenii rămân cu 27 de puncte și au ratat șansa de a urca pe un loc de play-off.

Medieșenii au ajuns la 19 puncte și se află pe poziția a 12-a.

FC Argeș: Greab - Tofan, Turda, Dos Santos, Mușat - Meza Colli, Raynov - Ișfan, Șerban, Dumitrașcu - Fatai.

Gaz Metan Mediaș: Vâlceanu - Moura, Matricardi, Filip, Dobrescu - Lixandru, Deaconu, Alceus, Trif - Irobiso, Morar.

Arbitru: Florin Andrei.