Liga 1: Gaz Metan a învins-o pe Astra într-un meci cu un final nebun

Gaz Metan Mediaș a câștigat meciul disputat sâmbătă cu Astra Giurgiu.

2-1 este scorul cu care medieșenii s-au impus în meciul din cadrul etapei a 7-a a play-out-ului Ligii 1.

Horșia a deschis scorul în minutul 60, cu o lovitură de cap.

Montini a egalat în minutul 89, cu o lovitură de cap, dar Morar a înscris golul victoriei, tot cu capul, în prelungirile întâlnirii.

Din minutul 41, oaspeții au evoluat în inferioritate numerică, Crepulja fiind eliminat după ce a încasat cel de-al doilea cartonaș galben.

În clasamentul din play-out, Gaz Metan Mediaș a urcat pe locul 3, cu 29 de puncte, în timp ce Astra Giurgiu se află pe poziția a 6-a, cu 24 de puncte.

Gaz Metan Mediaș: Pleșca - Baco, Larie, Trif - Butean, Moura, Aleus, Deaconu, Velisar - Costea, Valente.

Astra Giurgiu: Popa - Bruno, Graovac, Jovanovic, Lamanje - Raspopovic, Crepulja, Kane - Stahl, Krpic, Răduț.

Arbitru: Iulian Călin.