Liga 1: FCSB s-a încurcat de Clinceni

FCSB n-a reușit s-o învingă pe Academica Clinceni și a ratat oportunitatea de a o depăși pe CFR Cluj în fruntea clasamentului Ligii 1.

2-2 a fost scorul întâlnirii de la Giurgiu, din cadrul etapei a 7-a din play-off.

FCSB a deschis scorul prin Olaru, în minutul 20, cu un șut din întoarcere de la marginea careului.

Doar 6 minute a durat avantajul gazdelor, pentru că ilfovenii au egalat prin Cordea, cu o reluare cu capul, după o centrare din dreapta a lui Popa.

Peste alte 10 minute, Rusescu l-a învins pe Vlad cu un șut frumos de la aproximativ 20 de metri.

"Roș-albaștrii" au egalat în minutul 56, când Tănase a transformat cu emoții o lovitură de la 11 metri.

În clasamentul din play-off, FCSB a ajuns la 44 de puncte și ocupă locul 2, la doar un punct în spatele primei clasate, CFR Cluj.

Academica Clinceni se află pe locul 6, cu 26 de puncte.

FCSB: Vlad - Crețu, Haruț, Cristea, Radunovic - Vînă, Ov.Popescu, Olaru - Moruțan, Tănase, Oct.Popescu.

Academica Clinceni: Ureche - Achim, Bilali, Patriche, Dobrescu - Cascini, Cebotaru - Popa, Chandarov, Cordea - Rusescu.

Arbitru: Horia Mladinovic.