Liga 1: FCSB, remiză dramatică în meciul cu U Craiova 1948

FCSB a terminat la egalitate, scor 2-2, cu U Craiova 1948, într-un meci din etapa a 24-a din Liga 1.

Oltenii au deschis scorul în minutul 41, prin Claudiu Bălan, după o minge pierdută de Vali Crețu.

Egalarea a venit în minutul 66, când Oaidă a șutat printre picioarele portarului, după o pasă de geniu a lui Octavian Popescu.

Oltenii au trecut însă iar în avantaj după o mare gafă comisă de portarul Andrei Vlad, complet surprins de șutul lui Baeten din lovitură liberă.

Egalarea a venit în prelungiri dintr-un penalti transformat de Claudiu Keșeru, obținut de Ianis Stoica.

După acest rezultat, FCSB a ratat șansa să se apropie la 6 puncte de CFR Cluj. Echipa roș-albastră este așadar la 8 puncte de primul loc.

Pe FCSB o așteaptă un duel cu Academica Clinceni, programat miercuri. Iulian Cristea nu va putea juca deoarece a fost eliminat în prelungiri.