Liga 1: FCSB face spectacol cu FC Argeș

FCSB a câștigat partida cu FC Argeș, scor 4-0, în etapa a 7-a din play-off-ul Ligii 1.

FCSB a dominat această partidă și a deschis scorul încă din minutul 7, când Florin Tănase a transformat un penalti obținut de Darius Olaru.

Apoi, tot Olaru a făcut 2-0 cu reușită din minutul 34, după o acțiune a lui Florinel Coman.

3-0 s-a făcut în minutul 65, când Cristea a punctat cu o lovitură de cap după un corner bătut de Tănase.

Apoi, Darius Olaru a punctat pentru 4-0 în minutul 83 cu un șut superb de la 25 de metri.

După acest rezultat, FCSB are 49 de puncte, două sub liderul CFR Cluj și patru peste Universitatea Craiova.

Etapa următoare, FCSB va merge la Universitatea Craiova, în timp ce FC Argeș primește vizita lui CFR Cluj.