Liga 1: FCSB a învins "lanterna roșie"

FCSB a câștigat meciul disputat sâmbătă seara cu Poli Iași, în etapa a 20-a a Ligii 1.

Formația pregătită de Toni Petrea a dominat întâlnirea de pe Arena Națională, dar a câștigat cu ceva emoții, cu 3-1.

La primul meci de la plecarea lui Dennis Man, scorul a fost deschis de Florin Tănase, în minutul 26, după o pasă superbă a lui Octavian Popescu.

Contrar cursului jocului, oaspeții au egalat în minutul 51, prin Popadiuc, după o minge respinsă în față de Vlad.

"Roș-albaștrii" au trecut din nou la conducere în urma reușitei superbe a lui Moruțan, din minutul 67.

Scorul final a fost stabilit în minutul 90, de Octavian Popescu, aflat la prima sa reușită în Liga 1.

Cu această victorie, FCSB a ajuns la 45 de puncte și va rămâne pe primul loc în clasamentul Ligii 1 și după această etapă.

De partea cealaltă, ieșenii sunt pe ultimul loc, cu 15 puncte.

FCSB: Vlad - Ov.Popescu, Cristea, Miron, Radunovic - Olaru, Șut, Oaidă - Oct.Popescu, Tănase, Coman.

Poli Iași: Brănescu - Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu - Moisa, Popa, Passaglia -Lopes, Duranovic, Mensah.

Arbitru: Marian Barbu.