Liga 1 | FCSB a câștigat categoric meciul cu FC Voluntari

FCSB a câștigat meciul jucat luni seara cu FC Voluntari, scor 4-0.

Întâlnirea a avut loc pe Arena Națională și a contat pentru etapa a patra din play-off-ul Ligii 1.

Darius Olaru a deschis scorul după numai cinci minute, cu un șut din câțiva metri.

Ianis Stoica, revenit în primul "11" al "roș-albaștrilor", a dus scorul la 2-0 în minutul 26, cu o reluare din 6 metri, după o centrare din dreapta a lui Ovidiu Popescu.

După pauză, Florin Tănase a marcat de două ori, în minutele 70 și 78, stabilind scorul final al unei confruntări dominate în totalitate de gazde.

Cu acest succes, FCSB, aflată pe locul doi în clasamentul play-out-ului Ligii 1, a ajuns la 40 de puncte și s-a apropiat la doar cinci puncte de prima clasată, CFR Cluj.

Ilfovenii sunt pe locul patru, cu 30 de puncte.

FCSB: Târnovanu - Ov.Popescu, Cristea, Vinicius, Radunovic - Olaru, Edjouma, Tănase - Stoica, Mamut, Oct.Popescu.

FC Voluntari: Popa - Ciobotariu, Tamaș, Armaș, Briceag - Meleke, Droppa - Ricardinho, Rață, Lopes - Nemec.

Arbitru: Sebastian Colțescu.