Liga 1 | FCSB a călcat strâmb la Mioveni

FCSB se întoarce doar cu un punct din deplasarea de la Mioveni.

1-1 a fost scorul întâlnirii dintre CS Mioveni și FCSB, din cadrul etapei a 27-a a Ligii 1.

Edjouma a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 7, cu o lovitură de cap. A fost prima reușită a mijlocașului francez în tricoul "roș-albaștrilor" de la transferul său de la FC Botoșani.

Egalarea gazdelor a picat în prelungirile primei reprize, când Balaur a finalizat din apropiere.

Cu acest rezultat de egalitate, FSB se menține pe locul 2, cu 59 de puncte, însă mâine seară CFR Cluj se poate distanța în fruntea clasamentului.

CS Mioveni ocupă locul 12 în clasamentul Ligii 1, cu 28 de puncte.

CS Mioveni: Popescu - Garutti, Iacob, Balaur -Rădescu, Dumitriu, Veres, Burnea - Dat, Rusus, Buziuc.

FCSB: Vlad - Crețu, Vinicius, Cristea, Șerban - Olaru, Edjouma, Tănase - Cordea, Stoica, Oct.Popescu.

Arbitru: George Găman.